Laiptai puošia namus | Greitas kreditas, kreditai internetu

Namus labiausiai puošia mediniai laiptai, nes medis yra natūrali ir maloni medžiaga. Tai daug jaukiau nei mūras ar kitos žaliavos. Tačiau laiptai namus puošia ne tik dėl to, kad yra mediniai, bet ir dėl kitų priežasčių.

Klaidingas lietuviškas požiūris

laiptai-puosia-namus-6191682Keista, tačiau labai dažnai lietuviškas mentalitetas kritikuoja pasirinkimą turėti laiptus, juos įrengti ir naudoti. Kažkodėl yra nuolat brukama nuomonė, kad neva laiptai yra toks dalykas, kuris labai vargins. Jeigu statomas namas, tai siūlome statyti tik 1 aukšto, kad, neduok dieve, nereikėtų lipti laiptais, nes esą senatvėje bus labai sunku, ir šiaip nepatogu. Kodėl tai lietuviškas požiūris? Nes šalyse, kur reljefas apskritai yra kažkiek labiau kalnuotas, tokių dalykų kaip laiptų yra tiesiog pilna, kiek akys mato. Pažvelkite, kad ir į Italiją, kur ant kiekvieno kalno suformuoti atskiri miesteliai, ir dažnai tai tiesiog miesteliai tiesiog iš laiptų.

Grožis per ritmą ir geometriją

Laiptai yra ne tik geras būdas kažkur užlipti, bet ir puiki interjero detalė. Kodėl žmogaus akiai gražu laiptai? Nes juose susijungia dvi kompozicijos taisyklės, suteikiančios estetinį pojūtį. Pirma – tai ritmas. Ritmas yra tai, kas atsikartoja tam tikru dažniu. Ritmas žmogui visada yra kažkas gražaus, kerinčio. Antra – tai geometrija ir simetrija. Juk laiptai yra įdomi geometrinė figūra, sudaryta iš mažesnių figūrų. Ir visa tai mums suteikia estetinį pasigėrėjimą, kad ir kokie tai būtų laiptai: sraigtiniai, U formos, vientisi be laiptinės ar kitokie.

Malonus žinojimas, kad galima pakilti

Galiausiai laiptai mus gerai veikia psichologiškai. Kai mes žinome, kad visgi galime kažkur užlipti, pakilti, kažką pamatyti iš aukštai – mums yra gera. Mes norime turėti kažkokį vaizdą per langą, mums patinka tas vaizdas. Tai galbūt užfiksuota mūsų genetikoje, kad vaizdas iš aukštai mus kažkodėl žavi. Iš tiesų mes galime tik spėlioti, kodėl taip yra, mes nežinome, kodėl mums visgi patinka vaizdas iš viršaus.

Laiptai yra sveikata

Galiausiai laiptai reiškia judėjimą. Lova reiškia poilsį, senatvę, ligą. Laiptai – visada kažkokią perspektyvą, judėjimą. Iš tiesų, laiptai jus verst judėti, ir tai bus gerai, tai bus naudinga, galėsite sau patys senatvėje už tai padėkoti. Laiptai bus tikras treniruoklis, ant kurio lipti nereikės prisiversti – nes lipsite ir tiek, nes taip reikės. Tad laiptai jūsų namuose reiškia daugiau judėjimo jūsų gyvenime.