Stogų dangos | Greitas kreditas, kreditai internetu

stogu-dangos-3158629Stogas – bene svarbiausia pastato dalis, simboliškai vainikuojanti visus statybos darbus, apsauganti nuo pačių blogiausių oro sąlygų, turinti nemažai simbolinės reikšmės. Yra labai daug stogo dangų rūšių – bitumines cerpeles, bituminiai banguoti lakštai, čerpės ir kiti, priklausomai nuo stogo nuolydžio tipo. Šiandien straipsnelyje plačiau pakalbėsime apie pačias einamiausias stogų dangas.

Kokie būna stogai?

Stogų apžvalgą pradėkime nuo plokščių stogų. Pagal visus reglamentus plokščio stogo nuolydis turi būti ne mažesnis kaip 0,7 laipsnio ir nedidesnis nei 7 laipsniai. Tokio tipo stogai dengiami ant daugiabučių bei naujos statybos privačių namų. Plokštieji stogai paprastai dengiami bituminėmis hidroizoliacinėmis stogo dangomis. Dažnai žmonės bijo rinktis tokio tipo stogus, kadangi šie neturi pakankamo nuolydžio lietaus vandeniui ir atsiranda rizika avariniam pratekėjimui. Vis dėlto, šiuolaikinės stogų rengimo technologijos pasižymi inovatyviausiomis technikomis ir lietaus vanduo itin paprastai nutekinami į lietaus kanalizaciją. Be to, tokios dangos pasižymi nepralaidžia lietui membrana. Daugeliui žmonių nepatinka, kad plokščias stogas nematomas žvelgiant iš apačios, todėl neprisideda prie fasado formavimo. Vis dėlto, vertinantys modernius architektūros sprendimus tame įžvelgia ir privalumų. Pavyzdžiui, ant plokščio stogo visada galima įrengti apžvalgos aikštelę, rūkomąjį, nedidelį baseiną ar tiesiog savotišką terasą, iš kurios atsivertų puikus vaizdas. Kita vertus, jeigu svajojate apie namą, kuriame būtų jauki, nuolaidaus stogo suformuota palėpė, įsirengdami būstą su plokščiu stogu, tokią galimybę prarandate. Kaip ten bebūtų, tai skonio ir požiūrio į praktiškumą reikalas. Jeigu žvelgtume į kitą stogų rūšį – šlaitinius stogus – pasakyti, ko gero, rastume daugiau ką. Tai tradicinis ne tik Lietuvoje, bet ir kitur pasaulyje, stogo modelis, kuris niekada neišeina iš mados. Dėl stogo nuolydžio, lengviau išvengti triukšmo, užtikrinamas patogesnis lietaus vandens nutekėjimas, kuris turi mažiau rizikos avariniam pratekėjimui. Nors vienas pagrindinių šlaitinių stogų minusų yra kiek sudėtingesnis projektavimas – pliusų šis stogo tipas turi kur kas daugiau. Visų pirma, tai nereikalaujantis daug priežiūros modelis, garantuojantis ilgaamžiškumą, platų dangų ir jų spalvų pasirinkimą, paprasčiau atliekami remonto darbai. Įdomu tai, kad dabar vis populiaresni tampa šlaitiniai stogai be matomų lietaus nubėgimo sistemų, neapsunkinančių išorinio namo fasado.

Bituminės čerpelės yra ypač lengvai pritaikoma stogo danga, lengvai montuojama ir prižiūrima, be viso to – taip pat pasižyminti geromis izoliacinėmis bei apsaugos nup drėgmės savybėmis. Vertėtų plačiau aptarti šios dangos sudėtį. Visų pirma, apatinis tokios čerpelės sluoksnis paprastai dengiamas apsaugine plėvele, kuri saugo naują dangą. Patsčerpelės branduolys yra sudarytas iš savotiško stiklo sluoksnio, kuris dar kitaip vadinamas stikūnu. Ši medžiaga užtikrina ilgalaikį dangos patvarumą ir atsparumą įvairiausiems aplinkos procesams. Atliekant stogo dengimo darbus, kada dengiama bituminėmis čerpelėmis, tereikia sekti dengimo instrukcijas – procesas tikrai nėra sudėtingas. Taip pat reikia nepamiršti, kad labai svarbu padėti tinkamą tokios dangos pagrindą. Vieni pagrindinių bituminių čerpeliųgamintojų – Katepal, Tegola, Mida. Visos dangos pakankamai kokybiškos, puikai įvertintos Europoje ir pasaulyje.

Įdomiausi pasaulio stogai

Kaip jau minėjome, stogas yra kiekvieno būsto svarbiausias elementas, turintis simbolinę reikšmę. Ar kada esate girdėję apie pačius įspūdingiausias stogus pasaulyje? Turbūt visi sutiksite, kad be galo įspūdingai atrodo apželdinti stogai, sukuriantys įspūdį, kad namą žemė juosia iš abiejų pusių. Vienas tokių namų su tokiu ypatingu stogu yra Singapūre, projektuotas Guz Architects. Kitas ne mažiau įspūdingas namas su dar įspūdingesnius stogu yra Belgijoje. Tiesa pasakius, pastatas čia taip natūraliai „palenda“ po lygia veja, kad atrodo, jog šis vaizdas – natūraliai suprojektuotas kraštovaizdis. Dar vienu ypatingu stogu puikuojasi trobelės Kalifornijoje, taip pat specialiai projektuojamos po vešlia žole. Tai tarsi modernus sprendimas, derinamas su natūraliu prisilietimu prie laukinės gamtos. Taigi, jūsų valia apsispręsti, ką rinktis – bitumines čerpeles ar veją?